Gliczarów Górny

Niezapomniane widoki na tarzańskie panoramy - tak najprościej, w kilku słowach moglibyśmy powiedzieć o Gliczarowie Górnym. To jedna z najwyżej położonych miejscowości na Podhalu. Znana jest także z spokojnej, malowniczej okolicy i sielskiej atmosfery. Miejscowość z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Gliczarów Górny

Gliczarów Górny na Podhalu

Gliczarów Górny leży między Gliczarowem Dolnym, a Białym Dunajcem. W pobliżu znajduje się także Poronin i Białka Tatrzańska. To idealna baza wypadowa dla wszystkich, którzy szukają miejca, gdzie mogą wypocząć i zrelaksować się, a z drugiej strony chcą być zawsze blisko centrum wydarzeń. Miejscowość podzielona jest na osiedla: Jurzyste, Matygówka, Bartków Wierch, Fiśkowa Dolina, Dziadkówka. Warto o tym pamiętać zwłaszcza, gdy pierwszy raz wybieramy się w te rejony.

Gliczarów Górny

Gliczarów Górny - idealne miejsce na wypoczynek

Mieszkańcy Gliczarowa Górnego niezwykle cenią sobie regionalną kulturę i tradycję, która ukształtowała ich na przestrzeni ostatnich lat. Często, zwłaszcza podczas większych uroczystości religijnych, możemy zobaczyć lokalną społeczność ubraną w piękne góralskie stroje. Po dziś dzień zachowała się także gwara podhalańska. W miejscowości regularnie organizowane są imprezy kulturalno-rozrywkowe, jak Festyn Gliczarowski 15.VIII, Dożynki oraz sportowe - Rajd Narciarski o Puchar Gliczarowa, start biegu narciarskiego im. Jana Pawła II.

Atrakcje w Gliczarowie Górnym

W miejscowości znajdziemy 3 lokalne karczmy, w którym możemy zjeść smaczny regionalny posiłek. Szczególnie polecamy oddaloną od naszej Osady o 230 metrów Karczmę Widokową . Można dojść do niej spacerem, a widoki, jakie zastaniecie na miejscu są nieziemskie! Karczma oferuje dania kuchni polskiej z nutką góralskich smaków. Ponadto zimą otwierany jest stok narciarski U Steni. Pod tą samą nazwą znajdziemy także kawiarnię. Wyciąg również znajduje się w sąsiedztwie naszej Osady - w odległości 500 metrów. W Gliczarowie Górnym znajdziemy 2 sklepy.

Warto odwiedzić: Kościół Katolicki pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego zbudowany w stylu tatrzańskim. Dobrym pomysłem jest zaplanowanie aktywnego dnia i wybranie się na szlak łączący kilkanaście drewnianych rzeźb – kapliczki, krzyże, świątki, wybitnego ludowego twórcy z Gliczarowa Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, który żył w XIX wieku. Gliczarów to przede wszystkim przepiękne panoramy Tatr i malownicze okolice. Zwiedzając sąsiednie miejscowości warto zwrócić uwagę również na kaplicę p.w. Św. Jana Chrzciciela w Gliczarowie Dolnym.

Gliczarów Górny

Opinie naszych gości

  • Katarzyna Sznabel

    Domek rewelacja. Czyściutko, estetycznie, gustownie - wystrój dostosowany do pory roku. Widok z okna zapiera dech patrząc na pasmo Tatr. Polecam.

  • Teresa Szymon Wędrychowicz

    Super pobyt! Domki rewelacyjne okolica piękna, widoki piękne. Polecam w 100%. Dziękujemy bardzo za fajnie spędzony czas.

  • Monika Kubiak-Świniarska

    Przepiękne okolice:) Domki rewelacja:) Właściciele super:) Aż chce się wracać! Polecam w 100%!!!